субота, 28 червня 2014 р.

Ярнбомбінг і бібліотека

      

   Чи захоплюєтесь ви в'язанням? Якщо так, то ярнбомбінг саме для вас!
  Сьогодні Таня розповіла мені про чудернацьке в'язане граффіті, яке побачила у якомусь свіжому глянці, я не змогла уявити собі як виглядає обв'язане дерево і запитала в Гугла.


 


     Виявилось, що глянець таки "казав" правду і явище таке існує. Вуличне в'язання, або як його ще називають партизанське в'язанняв'язане ґрафітібомбардування пряжею - це нове модне явище вуличної культури, що полягає в обв'язуванні елементів міських вулиць. Головною відмінністю від інших видів є використання кольорових ниток та тканин, а не фарби чи крейди. Таке граффіті не є вандалізмом, не містить рекламу та має на меті прикрашання сірих міських вулиць.    

   Стартував ярнбомбінг 2004 року в нідерландському місті Ден-Гельдері та 2005 року в Техасі. Для тих робіт було використано непотрібні залишки тканини та незакінчені в'язальні проекти. Відтоді цей вид мистецтва набув значної популярності у світі.    

    Це усе цікаво, але яке відношення має до оформлення бібліотеки - спитаєте ви. Або не спитаєте, бо, мабуть, самі вже здогадались :) - це ж чудова ідея, за допомогою якої можна внести свіжу нотку у дизайн книгозбірні!      

    Наприклад, оформити територію біля бібліотеки- ті самі дерева, або нудний паркан,


або лаву для читання,


чи поручні сходів,


 меблі та інші елементи декору, обкладинки для книжок ,або навіть  книжкові виставки.Зарубіжні колеги уже давно взяли цю ідею на замітку      Вперше у житті жалкую, що не люблю в'язання. Тому, коли ви використаєте ярнбомбінг у своїй бібліотеці, покажіть, будь ласка, фото у коментарях, я хоч за вас порадію!))


P.S. Бібліотечне бомбування пряжею у соц.мережах  Фейсбук та Pinterest 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Rambler's Top100