неділя, 29 червня 2014 р.

Бібліо-мультик


     Який найдієвіший спосіб популяризації своїх ідей? Думаю, ви погодитесь, що візуальний. Саме тому ефективним є створення та публікація відеокліпів або рекламних роликів.

  Однак,  для створення відеокліпу потрібна наявність акторів, відеокамери, реквізиту і багатьох інших дорогих речей, що багатьом бібліотекам може виявитися не під силу. Але не варто засмучуватись, вихід знайдено! І це- створення анімаційного ролику. Мова анімації зрозуміла усім віковим категоріям і дозволяє в простій формі донести до максимально широкого кола людей ваші ідеї.
   Зважаючи на актуальність цього питання, я вирішила зробити невеличкий огляд сервісів для створення анімації.
  

Почнемо з GoAnimate.

     Інтернет стверджує, що це один з найбільш зручних сервісів. Від себе скажу, що процес створення мультику у GoAnimate неважкий, цікавий і з ним не помічаєш часу. Я спробувала зробити мульт-рекламу програми літніх читань своєї бібліотеки:


    Для початку необхідно зареєструватися. Процес це нескладний і полягає у вказівці свого логіна, поштової адреси і пароля, або ж можна авторизуватися за допомою аккаунта Гугл або Фейсбук.   Можливості GoAnimate досить великі - є широкий вибір фонів (а можна свій завантажити) і героїв, і їхніх дій, і озвучувати можна, і музику додати. Здавалося б, ідеальний редактор! Але, у нього є суттєвий мінус - безкоштовно можна зробити відео тривалістю 30 секунд і без можливості збереження. Щоб зберегти свою творчість доведеться заплатити грошенят.


     Нещодавно я знайшла альтернативний сервіс Pow Toon, який має схожі можливості, але тут можна створити відео абсолютно безкоштовно, правда невеликої тривалості (потрібно самостійно виставляти тривалість кожного слайду, додавати секунди і необхідну кількість слайдів) і за це доведеться терпіти пару секунд реклами в кінці кожного відео (чому б не обрізати її, наприклад, за допомогою муві-мейкеру?), а також якість відео не більше ніж 480p. Я думаю, цих можливостей вистачить для створення бібліотечного ролику, а тривалість можна підкоректувати, зліпивши до купи декілька роликів в тому ж муві-мейкері.


   Тут також потрібно буде зареєструватися або авторизуватись через Фейсбук або Гугл-аккаунт. Після чого ви потрапите до майстра створення нового проекту, де потрібно визначитися який вид презентації хочете створити - слайдшоу або відеоролик, потім вас попросять вибрати одну із тем ( а можна і з нуля почати за бажанням), а тоді вже поринете у світ анімації, який буквально затягне вас із головою.    У PowToon, яік і у GoAnimate, анімовані об'єкти зібрані в групи (стилі). В редакторі презентації є набори картинок, що зображують людей в різному настрої, які дозволяють легко керувати емоціями персонажів.   Анімації, створені за допомогою обох сервісів, за своєю формою нагадують щось середнє між мультфільмом, інфографікою і презентацією.   Інтерфейс програми інтуїтивно зрозумілий і особливих труднощів не викликає. Коли ваше відео готове, натисніть на кнопку Save для збереження ролика в галереї сервісу. Після цього ви можете отримати пряме посилання на сторінку з цим роликом, розшарити його в соціальних мережах або отримати код для вбудовування його в будь-який сайт або блог. Крім цього, є можливість експорту відео прямо в YouTube (а звідти неважко зберегти собі на комп'ютер).  Також в мережі я натрапила ще на один сервіс - Мультатор, але це вже для "просунених", тут треба малювати мультик самому з нуля.

   


   Для дитячих бібліотек може згодитися також Talking Tom, де можна створити мультик за участю кота Тома і його друзів. Але цією програмою можна скористатися лише с пристроїв iPhone, iPod, iPad.   Ще впіймались мені abcya animate, де можна створити барвисту та яскраву анімацію, яку можна зберегти в форматі Gif.


та російський сервіс Мини-мультик, що дає можливість завантажити картинки та фотографії у форматах jpeg, tiff, png, bmp, gif для створення анімації. Але у порівнянні із вищезазначеними "монстрами", вони здались мені не дуже цікавими.


Сподіваюсь, ця інформація була цікавою і корисною для вас. Бажаю вам гарних ідей та яскравих роликів!
Rambler's Top100