пʼятниця, 29 січня 2016 р.

Корисна інформація до заходів з екології та охорони природи
Коли на землю опускається ніч і накриває її зоряною ковдрою, коли все живе засинає солодким сном... у мені просинається працездатність :))) Сьогодні почала переглядати свою стару робочу папку на комп'ютері, і вирішила - хлам повидаляю, а усім, що може стати у нагоді,поділюся з вами, друзі. Сьогоднішня тема не про виставки і дизайн, концепції блогу не відповідає, але кого те хвилює?) Тож, сьогодні поділюся місцями, де взяти інфу до заходів з екології.Перше, що трапилось на очі- це Зелений пакет.
З метою підвищення екологічної грамотності школярів і сприяння реалізації концепції сталого розвитку, Координатор проектів ОБСЄ в Україні (далі – Координатор проектів) в 2009 році розпочав проект «Зелений пакет - Україна», який спрямований на розвиток в Україні інноваційних освітніх інструментів. Матеріали Зеленого пакету були розроблені Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи у співпраці з низкою болгарських, угорських, польських і українських фахівців у галузі освіти і охорони навколишнього середовища. Національні версії Зеленого пакету були розроблені більш, ніж у 14 країнах Центральної та Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу.

   Коротше, це проект, який передбачає розробку уроків екологічної тематики для початкової та середньої школи. На сайті ви зможете скачати файли у форматі pdf, кожен із яких присвячений певній темі (вода, повітря і т.д.) та містить укомплектовану інформацію, адаптовану до дитячого сприйняття. Дуже корисна штука для підготовки масових заходів. Даний посібник рекомендовано Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.2009 року № 1/11-9999). 


Як переглянути та завантажити посібник?

      Переходьте за посиланням Зелений пакет , на головній сторінці оберіть для якого віку та тему уроку


далі побачите ось таке

тисніть "переглянути", далі у вас відкриється вікно з pdf-файлом, який ви можете переглянути або завантажити собі на комп'ютер


І так з кожним посібником.

      Також на сайті  відвідайте розділ "Медіатека", де можна знайти корисні посилання, "зелені" ігри, казки та фільми.


     Наступне джерело інформації - це екологічний паспорт вашої області, комплексний документ, що містить характеристику взаємин з навколишнім середовищем у регіоні. Тобто тут є характеристики усіх природних компонентів регіону, дані по забрудненню та наведені основні екологічні проблеми. Еко паспорт складається департаментом екології регіону щорічно, тож, можна навіть прослідкувати динаміку змін за роками. (зверніть увагу, у поточному році складається паспорт за попередній, тобто, найсвіжіший зараз- це паспорт за 2014 рік).

    Завантажити еко паспорт можна на сайті Департаменту екології вашої області, або ж на сайті Мін екології та природних ресурсів.


    Також не забувайте про відділ зв'язків із громадськістю вашого обласного Департаменту екології, запитуйте у них потрібну інформацію та залучайте до масових заходів.     Дуже вдало виходить розбавити інформаційну складову заходу коротенькими та веселими природоохоронними мультиками серії The Animals Save the Planet  ( перевірено на власному досвіді, при чому підходять для будь-якого віку).     Якщо у вас тема енергозбереження, то класно підійде мультик Energy, let's save it!       Це перевірені анімації, але в інтернеті є ще купа схожих, перекладу вони практично не потребують.

    Також не полінуйтесь запитати в Гугла про якісь нові цікаві винаходи із вашої теми, користуйтесь сайтами WWF та National Geographic різних країн.

 

    Ще можете запропонувати читачам розрахувати свій екологічний слід. Я колись чіпляла це роздруковане посилання до однієї з еко виставок.
І не забувайте про День Землі та Годину Землі.

Сподіваюсь, ці "адреси, паролі та явки" стануть вам у нагоді :)) 
Вдалих заходів, друзі!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Rambler's Top100